Новини
Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт

Для формування молодої здорової рослини рекомендується висівати насіння в окремі стаканчики. Цей спосіб вирощування розсади помідорів дозволяє отримати рослину з кореневою системою, досить розгалуженою і сформованою. При цьому всі корені знаходяться в цілому земляному комі. Після того як пройде певний період часу розсаду томатів можна буде висадити у відкритий ґрунт.

Готуючи розсаду своїми руками до пересадки, спочатку проводять її відбір, видаляючи слабкі стебла з погано оформленим корінням. Слабкі хворі рослини, навіть при створенні максимальних умов для зростання і забезпеченні належного догляду, не зможуть дати хорошого повноцінного врожаю.

Висаджуємо розсаду томатів у відкритий ґрунт

Вибір місця для висадки розсади томатів

Помідори люблять сонячні, гірські райони, але захищені від холодних вітрів. Дуже небагато сортів, які можуть рости в півтіні. Найвідоміший своєю невибагливістю до сонячного світла — це Барао Де.

Але краще всі помідори висаджувати на самі освітлені ділянки, тоді і врожай Вас порадує. Ще потрібно врахувати рівень ґрунтових вод. Багато рослин не люблять їх близьке розташування і томат не виняток. Потрібно уникати сирих, низьких місць з близьким заляганням ґрунтових вод. Помідори будуть погано рости, хворіти фітофторою і коріння можуть загнити.
vusadka-rozsadu-pomidoriv-grynt

Як підготувати грядки до висаджування розсади помідорів

Землю на грядках для висадки розсади готують заздалегідь. Краще за тиждень. Потрібно перекопати або порихлити її з додаванням золи і перегною, можна додати перепрілу (чорну) тирсу. Перед посадкою зробити лунки глибиною на багнет лопати і вилити в кожну по піввідра води.

Способи висадки розсади

Розбивають грядки по різному. Краще робити їх шириною близько 60 см, щоб містилося 2 ряди помідор. Міжряддя залишають широкі по півметра, щоб можна було після висаджування укрити розсаду плівкою від нічних заморозків, а влітку спокійно обробляти рослини і ходити між ними. Лунки робити для сильнорослих сортів на відстані близько 45 см, а для невисоких томатів можна зменшити до 35 см.

vusadka-rozsadu-pomidoriv-grynt-2

Терміни висаджування розсади

Не можу тут назвати точні дати, щороку виходить по-різному. Іноді і в середині травня погода дозволяє це зробити і без плівкових укриттів. Але основні орієнтири теж є. Вночі бажано, щоб температура не опускалася нижче + 10 ° С, короткочасні похолодання навіть до 0 ° С не знищать розсаду. Вона призупинить зростання, але з поверненням тепла знову почне зростати. А вдень ​​сприятлива температура для томатів близько + 25 ° С. Сильну спеку вони теж не люблять, але тут ми нічого зробити не можемо.

Висадка розсади у відкритий ґрунт

Зазвичай розсаду висаджують до вечора, але в похмурі дні можна і вранці це зробити.
За годину до висадки розсади полийте її гарненько. Щоб земля повністю просякла водою. За цей час можна зробити лунки і їх добре полити (я виливаю не менш піввідра води). Потім перевалюємо помідорний кущ з стаканчика в лунку. Або обережно відокремлюємо з ящика від інших з грудкою землі. Так розсада буде менше хворіти.
vusadka-rozsadu-pomidoriv-grynt-3
Пробувала різні способи впоратися з перерослою розсадою. І укладала стебло по спіралі в лунці. Але тут великий ризик переламати багато кущів. Хоча це не страшно, вони добре приростають, якщо посадиш верхівку. І укладала лежачи в борозни, а не лунки.

Але краще сіяти розсаду вчасно або трохи пізніше, ніж так мучитися, тим більше все це призводить до зменшення врожаю. Кращі помідори у мене виходили при посадці їх просто перевалкою вертикально і лише трохи глибше, ніж вони росли в стаканчиках.

Лунки повністю землею не засипають, щоб було поглиблення для поливу. Відразу після посадки виливають ще по піввідра води під кожен кущ. І з внутрішньої сторони ряду відразу встромляють опори для рослих сортів і прив’язую їх перший раз. Потім по мірі зростання за літо ще кілька разів підв’язують кущі.

Після першого поливу при висаджуванні, тиждень помідори краще не поливати, поки вони не приживуться. Якщо звичайно не дуже сильна спека. Тоді доводиться поливати помідори через день. Потім укриваємо посадки плівкою на ніч, удень потрібно їх відкривати, щоб не зварилися від високої температури. Плівку з помідорів зазвичай прибирають після 10-15 червня. У цей час можна висаджувати розсаду скоростиглих індетермінантних сортів вже без всяких укриттів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *