Новини
ВРУ ухвалила в першому читанні проект закону щодо процесу приватизації ДП

28 січня 2016 року Верховна Рада України в першому читанні ухвалила проект закону № 2319 а-д від 21.12.2015 р. «Про внесення змін до деяких законів України (щодо уточнення деяких положень)», який вносить низку змін у процес приватизації державних підприємств.

За це рішення віддали голос 237 народних обранців.

Документ пропонує скасувати норму щодо обов’язкового продажу на фондових біржах 5-10% акцій стратегічно важливих підприємств (групи «В» та «Г») до проведення конкурсу та надати Фонду державного майна дозволу на залучення до приватизації об’єктів радників, внісши відповідні зміни до Законів України «Про приватизацію державного майна» та «Про Фонд державного майна».

Важливою пропозицією проекту закону є заборона на допуск до приватизації в якості покупців тих юридичних осіб (та наближених до них осіб), що зареєстровані в країні-агресорі. Заборона також стосується фізичних осіб, які є громадянами країни-агресора.

Крім того, він розширює повноваження Кабінету Міністрів України в частині рішень про залучення радників для підготовки до приватизації та продажу об’єктів власності.

«Депутати зробили перший крок назустріч чесній приватизації», – йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Міністерства економічного розвитку та торгівлі України в Twitter.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус декілька разів закликали ВРУ ухвалити проекти закону, які розблоковують приватизацію великих об’єктів. Проте потрібної кількості голосів досягнути не вдавалося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *