Новини
В Україні доведеться пересівати не менше 500 тис. га озимих

В Україні гарантовано доведеться пересівати 500-700 тисяч гектарів озимих. Не виключено, що до них додадуться площі під посівами, які зараз знаходяться в поганому стані.
Таку думку висловила Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру.
Адаменко зазначає, що найбільше доведеться пересівати на Дніпропетровщині, Харківщині, Полтавщині, а також в деяких частинах Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. Йдеться, головним чином, про ячмінь. Його висіяли в нетипових регіонах – на Волині, наприклад, де він весь загинув. Взимку, коли прийшли сильні морози, пшениця їх пережила, а ячмінь вимерзнув. На щастя, на Волині було посіяно мало озимого ячменю.
На півдні України ячмінь сіяли аж до грудня, тому навіть невеликі морози він переніс погано. В результаті місцями було втрачено до 50% посівів.
На Полтавщині ситуація більш-менш нормальна – там теж висівали ячмінь пізно, але завдяки теплому листопаду і грудню сходи таки з’явилися. На Дніпропетровщині та Харківщині справи йдуть гірше – там доведеться пересівати близько 50% площ.
Тетяна Адаменко додала, що осінь була суха, зате початок весни радує опадами (100-160% від норми), завдяки чому відновився водний баланс.
Нагадаємо, в Україні було висіяно 7,1 мільйон гектарів озимих жита, ячменю і пшениці (89% від 2014 року). З них 8% посівів не взійшло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *