Новини
Годування курчат бройлерів в домашніх умовах

З нашої сьогоднішньої статті Ви дізнаєтеся:

Чим годувати бройлерів.
Особливості бройлерної породи курей.
В яких умовах і як утримувати бройлерів.
Чому дохнуть бройлери.
Годування курчат бройлерів в домашніх умовах. Чи варто говорити про популярність різних кросів бройлерів, серед фермерів, та й люди з невеликими приватними дворами, також із задоволенням розводять їх. Бройлерна порода курей вигідно відрізняється від інших порід, якщо Вас цікавить м’ясо а не яйця. Тому ми вирішили, сьогодні написати статтю, повністю присвячену годівлі бройлерів.Також напевно багатьох цікавить питання, чому дохнуть бройлери?

godyvannya-kyrchat-broyleriv-1

Тому ми додали відео і на цю тему, сподіваємося воно допоможе Вам. Як Ви знаєте, курчата бройлерів дуже швидко ростуть, і за два місяці досягають ваги приблизно в півтора кілограма. Не рекомендується бройлерів тримати більше 80 днів, якщо Ви розводите їх на м’ясо, так як, після цього їх зростання значно гальмується, і відгодівля стає рентабельною. Найшвидший приріст маси бройлерних курчат спостерігається в перший місяць життя.

Тримати курчат бройлерів потрібно в курниках, без вигону з низькою освітленістю, але довжина світлового дня повинна бути не нижче 16 годин. Щоб курчата були в спокої їм потрібне темне освітлення, щоб їх рухова активність була низькою. Підстилка в пташнику повинна бути глибокою і м’якою, в міру забруднення підстилки, її слід міняти на нову, чисту. При цьому щільність курчат повинна становити 11-14 голів на 1м2. якщо в приміщенні хороша вентиляція, то щільність можна збільшити до 18 голів на 1 м2. Також, для гарного росту, потрібно дотримуватися правильного температурного режиму.

Температурний режим для бройлерів різного віку

Вік бройлерів (дні) Температура повітря близько обігрівача Температура повітря в приміщенні
1-5 34-33 26-24
6-10 32-30 23-22
13-20 29-25 22-21
21-30 23-22 21-20
31-63 19-11

У другій таблиці ми наведемо норми споживання кормів для бройлерів.

Приблизні норми споживання сухої кормової мішанки бройлерів, в різні вікові періоди.

Вік бройлерів (дні) Кількість корму на добу (грам)
1-15 15
6-10 20
11-20 45
21-30 65
31-40 85
41-50 100
51-60 115

Низькі температури, негативно позначаються на зростанні бройлерів, якщо вона нижче, позначень, які ми привели в таблицях, це змусить бройлерів збиватися в купи, знижується їхня рухливість, багато калорій витрачається на зігрівання, слабкі курчата гинуть. Для підтримки оптимальної температури використовують обігрівачі, електро-грілки, всі нагрівачі які є під рукою, але варто строго дотримуватися техніки безпеки. Вентиляцію приміщення потрібно забезпечити в обов’язковому порядку, але не перестарайтеся, дивіться за тим щоб потік повітря був не сильний і не дуже холодний, інакше курчата можуть застудитися.

Також не менш важливим фактором ніж температурний режим, є і правильний раціон. Ваш успіх у вирощуванні бройлерів в домашніх умовах, багато в чому залежить саме від харчування молодняка.

У перші дні життя, бройлерів, як правило, годують також як і курчат яєчних порід. Їм дають варені яйця, пшоно, молоко, роздроблену пшеничну крупу. Починаючи з 20 денного віку, зернові змінюють на картоплю, приготувати її зовсім не складно, її потрібно відварити, приблизно одну хвилину і додавати в мішанки.

Як правило, бройлерів годують комбікормом для курчат-бройлерів. Також бройлерні курчата мають гостру потребу в білках, їм можна давати, сироватку, свіжий сир, кисле молоко, обрат. Після 11 днів життя бройлерам можна давати рибні відходи, перші дні до 6 грам на одного бройлера в день, пізніше дозу збільшують до 15гр. З третього дня життя, бройлерам дають зелень, її потрібно подрібнювати і додавати в мішанки, приблизно по 5 грам на одного бройлера на добу.

Також їм дають в їжу трав’яне борошно, роблять це з п’ятого дня життя, дають потроху, спочатку до трьох грам на одного пташеняти, пізніше збільшують до п’яти грам. Також дуже цінним кормом вважається морква, її додають у мішанки, пташенятам у віці від одного тижня життя, давати потрібно трохи до п’яти грам на голову в добу. Також не варто забувати і про вітаміни А і Е, їх дають з віку п’яти днів, також курчатам бройлерів дають вітаміни. Вітаміни потрібні для того, щоб уникнути рахіту у курчат.

Також не варто забувати і про мінеральні корми, в раціоні бройлерних курчат, повинна входити крейда, ракушки, кісткове борошно, все це подається в подрібненому вигляді доданих в мішанки, по два, три грами на одне пташеня на добу, додавати їх можна вже з п’ятиденного віку. Але не можна давати курчатам бройлерів пісок.

Відео: Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах

Щоб уникнути проблем зі шлунком, курчатам бройлерам віком 3 тижнів дають розчин марганцівки (вишневого кольору), пізніше, процедуру повторювати кожні 3-4 тижні. Годувати курчат бройлерів потрібно часто, спочатку це восьми разове харчування на добу, пізніше переходять на шести разове, на третій тиждень переходять до чотири разового харчування.

Також потрібно постійно тримати поїлки курчат повними, вода повинна бути не дуже теплою, до 30 С, воду потепліше вони п’ють з великим небажанням. Поїлки і годівниці повинні висвітлюватися, щоб пташенята могли їх бачити в будь-який час доби, чистити годівниці потрібно щодня а раз в тиждень, їх миють гарячою водою з милом, або кип’ятять.

Важливим фактором вирощування курчат бройлерів є світловий день, він повинен становити 24 години, в перші два тижні життя, пізніше світловий день можна не регулювати, а залишити звичайний.

На цьому наша стаття підійшла до кінця, бажаємо Вам удачі в розведенні бройлерів! І наостанок надаємо вашій увазі декілька цікавих відео на тему бройлерів, приємного перегляду.

Вирощування бройлерів в домашніх умовах

Чому дохнуть бройлери?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *