Корисна інформація
Мошки в кімнатних квітах. Як позбутися в домашніх умовах?

Для багатьох любителів кімнатних рослин справжньою проблемою стають мошки, які часто з’являються в холодний період часу. Ці мошки не просто заважають насолоджуватися зовнішнім виглядом красивих квітів, а й відкладають у вологий ґрунт яйця, з яких згодом з’являються личинки. Але чому з’являються ці надокучливі мошки і як їх позбутися?

Мошки в кімнатних квітах: причини виникнення

Мошки в кімнатних квітах

Причин появи маленьких мошок може бути декілька:

 

  • Заражений ґрунт. Якщо Ви купували землю для посадки квітів в спеціалізованих магазинах, існує ймовірність того, що вона вже заражена личинками.
  • Надмірний полив. Мошки активно розмножуються у вологому середовищі, особливо часто це відбувається взимку, оскільки ґрунт не встигає повністю просихати, що сприяє виникненню нежданих гостей.
  • Процеси гниття. Мошки харчуються субстратом, в якому містяться частинки коров’яку. Тому не рекомендується удобрювати ґрунт органічними добривами.

 

Мошок в кімнатних квітах виявити на так складно. Вони активно злітають при дотику до рослини, селяться на піддонах, куди стікає волога. Великої шкоди завдають комарики, які роз’їдають коріння квітів.

Як позбутися мошки в кімнатних квітах

Щоб мошки не з’явилися необхідно регулярно проводити профілактичні заходи, але навіть якщо ви вже зіткнулися з цією проблемою, зневірятися не варто. Досить зробити наступні дії:

 

  • Часто провітрювати приміщення. Навіть якщо на вулиці прохолодна погода, невелике провітрювання запобіжить розмноження нових комах.
  • Після поливу воду, що залишилася в піддоні потрібно обов’язково злити. Не слід заливати рослини. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт повністю висихала.

 

мошки не з’явилися

 

  • Мошки можуть відкладати свої яйця тільки у вологому середовищі, але як бути, якщо квітка потребує рясного поливу? Досить зробити дренажну систему своїми руками, завдяки якій ґрунту не буде надмірно сухим.
  • Якщо всі методи не допомагають, можна також використовувати звичайну крейда від тарганів, обробивши нею місце, де стоять горщики з квітами.
  • Блідо-рожевий розчин марганцівки. Їм достатньо полити поверхню ґрунту. Мошки зникнуть, а рослині не буде ніякої шкоди.
  • Господарське мило. Як відомо, господарське мило в невеликій консистенції не принесе рослині шкоду, але зате швидко прожене шкідників. Для цього необхідно натерти 30 гр. мила на літр води, дати йому розчиниться і поливати рослину.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *