Новини
Посадка буряку у відкритий грунт насінням

Буряк — важливий овоч в раціоні кожної людини. Володіє приємними смаковими якостями, ароматом, а також безліччю корисних поживних речовин. Вирощування буряків на дачній ділянці передбачає використання двох методів: посадку насіння або розсади. У цій статті ми розглянемо правила посадки буряка у відкритий грунт насінням, а також розберемо основні вимоги для збору багатого врожаю.

Посів насіння буряку — з чого починати?

Насіння буряків різноманітне і відрізняється швидкістю проростання. Тому перш ніж приступати до посіву буряка, необхідно визначити, яке насіння точно зійде. Для цього посадковий матеріал замочується на кілька годин в спеціальному розчині з содою або золою. Після цього насіння промивається чистою водою, загортаються у вологу тканину і залишається в теплому місці для проростання. Уже через 3-4 дня можна точно сказати, яке насіння проросте, а які — ні.

Бурякнасіння буряку

Коли садити буряк у відкритий грунт? Хоча посадковий матеріал буряка вважається стійким до холодів, садити його необхідно в кінці квітня на початку травня, коли земля достатньо прогріється. Рослина буде активно рости в тому випадку, коли температура повітря не опускатиметься нижче +18 градусів. Якщо Ви посієте буряк і прийдуть невеликі заморозки, велика ймовірність того, що сходи так і не з’являться.

Порада! Ті, хто бачив насіння буряка, напевно помітили, що воно схоже на невеликі клубочки, з’єднані в твердій оболонці. Один такий клубок може дати від 3-5 рослин, тому рослина обов’язково проріджується на першому етапі зростання.

буряка

Як садити буряк насінням?

Щоб отримати хороший врожай необхідно створити деякі умови:

Місце посіву. Буряк — рослина, погано переносить тінь і протяги, тому найкращим місцем для посадки буде відкрита місцевість, закрита від вітру. Не рекомендується садити рослину під деревами, в ямах або на височинах. Слідкуйте за тим, щоб в місці посадки не відбувалося накопичення вологи, що призведе до загнивання кореневої системи.

Освітлення і температураВажливою умовою є температура вирощування рослини. Як було вже сказано вище, буряк — теплолюбна культура, яка потребує максимального освітлення і високих температур.

Ґрунт.Буряк не особливо вимогливий до складу грунту, але все ж потребує наявності живильної землі. Перед посадкою рекомендується удобрити ділянку мінеральними або органічними добривами (виняток — гній). Також грунт повинен бути пухким і легким, що дозволить молодим корінцях вкоренитися. Буряк не любить сусідства, особливо з бур’янами, тому слід проводити регулярне очищення території.

Добрива для буряка.Відразу після посадки рослина потребує додаткового живлення. На перших порах це може бути рідке добриво, але потім можна переходити на сухі або органічні. Слід пам’ятати, що використання хімічних препаратів принесе, перш за все, шкоду Вам і вашій сім’ї, тому намагайтеся обмежитися перегноєм і золою.

Полив.Буряк — соковита культура, яка потребує хорошого поливу. Але важливо не зловживати цим, оскільки велика кількість вологи суттєво погіршить смакові якості коренеплодів. Час поливу — ранній ранок або вечір.

Збір врожаю проводиться до настання сильних заморозків. Коренеплід очищається від бруду і звільняється від листя. Посадити буряк у відкритий грунт насінням не складно. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам виростити на своїй дачній ділянці багатий урожай соковитих коренеплодів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *