Новини
Підживлення винограду навесні: чим підгодувати, удобряти (добрива)

При посадці винограду в прикореневу яму вносять добрива, завдяки яким молодій рослині забезпечується запас поживних речовин на перші 2-3 роки, поки рослина міцніє. У наступні роки вона потребує додаткової підгодівлі, це багатоетапне збагачення грунту різними добривами, які можна розділити на основні — їх вносять раз в декілька років, і додаткові вносяться добрива для винограду навесні і восени.

 

Перша весняна підгодівля винограду

agrolikbez

Додаткова підгодівля винограду проводиться вперше в році ранньою весною, в той час, коли кущ стоїть ще укутаним після зимівлі. Як тільки розтанув сніг, потрібно подбати про те, чим удобрювати виноград навесні. Потрібно заготовити органічні добрива і не переборщити з ними, в їх відсутність мінеральне добриво для винограду також принесе велику користь.

Найчастіше виноградарі користуються спеціальною сумішшю з відомим співвідношенням компонентів. На виноградні кущі потрібно заготовити поливальну суміш з розрахунком 10 літрів на кожен кущ. На 10 літрів води беруть 20 г суперфосфату, 5 г калію і 10 г аміачної селітри. Це буде розчин для поливу, потрібно розрахувати, скільки добрив потрібно, помноживши цю кількість на кількість кущів.

Позитивний вплив азоту, калію і фосфору на розвиток рослин давно перевірено. Азот обумовлює хороший розвиток і загальне зростання куща, тільки його не можна використовувати більше норми, при надмірному використанні молоді пагони не визріють і не принесуть бажаного врожаю. Калій зміцнить рослину, підготує його до морозної зими і додасть солодкість плодам. Фосфор допомагає рослині почати раннє цвітіння і дозволяє швидше визріти ягодам. Недолік цих речовин відразу видно за станом листя винограду.

Якщо у рослини існує нестача калію — на листках з’являються червонуваті плями, жовті плями означають брак фосфору, а якщо листя блідо-зелена — рослині не вистачає азотистих добрив.

Можна заздалегідь запастися добривами і з огляду на їх витрата на наступному етапі підгодівлі — таким же розчином потрібно буде полити грунт у винограді і орієнтовно за два тижні до початку цвітіння кущиків.

Як здійснити першу підгодівлю добривами винограду навесні

agrolikbez

Для найкращого поступового вбирання корінням внесених добрив, потрібно зробити борозенку навколо держака винограду в радіусі півметра. Глибина борозни повинна бути до 40 см. У ці поглиблення поступово заливають розчин, рівномірно розподіляючи його по всьому колу кожного куща.

Якщо є бажання удобрити кущ гноєм або компостом — їх можна покласти прямо під рослину, також можна використовувати розчин гною — гнойову рідину, одного кілограма якої в розрахунку на квадратний метр буде достатньо для лози.

За календарем ця підгодівля припадає на початок квітня, коли сніг повністю зійшов, але сокорух у рослин ще не почався в повній мірі.

Призначення другого весняного підживлення винограду

agrolikbez

В середині травня, коли грунт вже повністю прогрівся і температура повітря не опускається нижче 8 градусів, у виноградної лози настає період посиленої вегетації. З’являються перші видимі зачатки майбутніх пензликів, лоза готується до цвітіння і в цей момент дуже бажано внести в грунт свіжу порцію добрива.

Знаючи чім підгодувати живці винограду і як розрахувати кількість підгодівлі, можна домогтися гарного врожаю. Можна орієнтуватися на урожай минулого року: якщо виноградар зібрав 15-17 кг винограду, то на рослини, які принесли такий урожай, потрібно витрачати по 100 г. азоту і калію з додаванням 30 г. фосфору. Розчиняти зазначені інгредієнти потрібно в 25-30 літрах води. Вносити розчин бажано також не під корінь, а в борозенки по колу описаного біля кожного куща.

Чим підгодувати виноград навесні, крім азотно-калієво-фосфорної підгодівлі

agro

Якщо поблизу виноградника є присадибне господарство, де можна купити гній, то це добриво, звичайно ж, можна використовувати неодноразово за весну.

Замість калію на відро розчину можна додати півлітри золи. Склад добрива бажано міняти з року в рік, тоді у рослини буде хороший запас поживних речовин.

Як добриво застосовується також підживлення винограду навесні курячим послідом. Вважається, що внесення під кущ або в розчин з калієм і азотом однієї склянки курячого посліду покращує ріст рослини і його плодоношення.

Внесення добрив може здійснюватися і не під корінь. Позакореневе підживлення винограду передбачає обприскування листя рослини мікродобривами. Розроблені комплексні мікродобрива містять залізо, необхідний рослині цинк і марганець. Вони підвищують стійкість до стресів виноградної лози, забезпечують поліпшений доступ поживних речовин, удосконалюють смак ягід, збільшують термін їх зберігання. Як удобрювати виноград за допомогою таких розчинів, обов’язково вказано в інструкції на упаковці добрива.

В основному при обприскуванні винограду користуються такими орієнтирами: перше весняне обприскування проводять в період, коли рослина ще не почала цвісти, але вже видно зав’язі, щоб надати міцності суцвіттям і уникнути їх осипання, і під час цвітіння. При наявності ягід також можна обприскати листя, але азот не повинен бути в складі добрива ні в другій, ні в третій раз.

В основному при обприскуванні винограду користуються такими орієнтирами: перше весняне обприскування проводять в період, коли рослина ще не почала цвісти, але вже видно зав’язі, щоб надати міцності суцвіттям і уникнути їх осипання, і під час цвітіння. При наявності ягід також можна обприскати листя, але азот не повинен бути в складі добрива ні в другій, ні в третій раз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *