Корисна інформація
Сульфат амонію

Хімічна формула {(NH4)2SO4}

ГОСТ 9097-02; ТУ У 00203826.014-96

Сульфат амонію (сiрчано-кислий амоній) – ефективне азотне добриво. Воно забезпечує значний приріст врожаю чаю, жита, картоплі, бавовни, рису, вівсу, цукрового буряку. З успіхом конкурує з кращими азотними добривами. Крім азоту має в своєму складі сірку – необхідний елемент живлення сільськогосподарських культур. Містить 20,8-21% азоту в амонійній формі i до 24% сірки. Забезпечує значний приріст врожаю, характеризується пролонгованою дією та інсектицидними властивостями.

Фізико-хімічні показники

Найменування показника Норма
Масова частка:
– азоту в перерахунку на суху речовину, %, не менше

– сірки в перерахунку на SO3 , %

– вільної сірчаної кислоти, %, не більше

– води, %, не більше

21

21

0,03

0,2

 

Сульфат амонію, завдяки амонійній формі азоту, сумісного з сіркою, запобігає накопиченню нітратів в 3 рази, зменшує вміст радіонуклідів в рослинах в 2 рази. Може застосовуватись на забруднених територіях.
Враховуючи фізіологічну кислотність сульфату амонію, з сiрчано-кислого амонію рослини швидше вбирають катіон, ніж аніон, адже потреба рослин в азоті більша, ніж в сiрцi. В ґрунті накопичуються кислотні залишки i це призводить до підкислювання ґрунтів, які необхідно в подальшому розкислювати.
Сульфат амонію є продуктом уловлювання аміаку сірчаною кислотою, що відбувається під час коксування вугілля, в металургійній промисловості, а також при виробництві капролактаму. Відповідно до виробничого процесу коксохімічний сульфат та металургійний сульфат амонію мають наявні домішки сполук, навіть важки метали.
Сульфат амонію, який виробляється як побічний продукт капролактаму або шляхом поглинання сірчаною кислотою газоподібного синтетичного аміаку є хімічно чистим і не має домішок, які шкодять ґрунту .

Виробники
ВАТ «Азот», м. Черкаси, Україна (відповідно до ГОСТу)
ВАТ «Куйбишев Азот» ,Росія (відповідно до ГОСТу)
ВАТ «Максам-Чирчик», (Узбекистан) (відповідно до ГОСТу)
Коксохімічні заводи (відповідно до ТУ)
Металургійні заводи (відповідно до ТУ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *