Новини
Українські аграрії безболісно пережили втрату російського ринку

Українські аграрії безболісно пережили втрату російського ринку завдяки переорієнтації на інші ринки збуту, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко в ході Години запитань до уряду у Верховній Раді.

“Диверсифікація ринків завдяки розширенню географії експорту дозволила безболісно перенести втрату ринку Росії, що повністю поламало канву російського економічного агресора”, – сказав Павленко.

Зокрема міністр зазначив, що понад 80 українських тваринницьких підприємств відкрили для себе ринки дев’яти нових країн.

За словами Павленка, частка аграрного експорту в Росію в 2015 році склала 2%, тоді як в 2014 році вона була на рівні 6%. Аграрний товарообіг між Україною і РФ скоротився за минулий рік на 65%, до $ 575 млн, з яких на експорт довелося $ 300 млн.

Павленко повідомив, що за підсумками 2015 року 45% українського експорту продовольства пішло в країни Азії, 28,2% – в Європу, 13,6% – в Африку, і 10% – в країни СНД.

Експорт аграрної продукції з України в 2015 році склав $ 14,6 млрд і перевищив імпорт на рекордні для країни за роки незалежності $ 11,1 млрд. Частка аграрного експорту в загальному обсязі поставок української продукції за кордон становить за підсумками 2015 року 38%.

Основу товарної структури українського аграрного експорту склали зернові культури – 16% від загального експорту, жири і олія – 9% і олійні культури – 4%.

За даними асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, Україна в 2014 році експортувала сільськогосподарську продукцію на $ 16,7 млрд, що на 1,8% менше, ніж роком раніше. Імпорт сільгосппродукції в Україну в 2014 році скоротився на 25,8% – до $ 6,1 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *