Новини
Як боротися з кротами на городі та дачі народними засобами

Починається дачний сезон, і серед безлічі важливих завдань перед садівником постає питання: як боротися з кротами? Перед тим як розставляти пастки і сипати отруту, пропонуємо розглянути всі плюси і мінуси знаходження цього звірка на Вашій ділянці.

У цій статті Ви також дізнаєтеся про поширені народні методи боротьби з кротами своїми руками, які зможуть використовувати навіть любителі тварин.

Яка користь і шкода від кротів на дачі

— Крот — комахоїдний звірок, який поїдає не тільки черв’яків, а й личинки шкідливих комах, наприклад, п’ядуна, хруща.
— Він постійно розпушує грунт, підвищуючи його родючість.

— У землі, яку викидає кріт, відсутні бур’яни, до того ж доведено, що в такому грунті швидше і краще проростає посаджене насіння.

Шкода, що наноситься діями крота:

— Під час пошуку їжі кріт риє безліч тунелів, викидаючи при цьому землю назовні. Утворюється велика кількість купин, горбків, що псують вигляд, а головне — що заважають розведення садових культур.
yak-borotusya-z-krotamu-narodnumu-zasobamu-2
— Роблячи ходи, тварина може заподіяти шкоду корінням рослин, дерев.
— Любить поласувати корисними дощовими хробаками.

Які є народні способи боротьби з кротами

Для тих, хто зважився позбутися нав’язаних сусідів на своїй ділянці, існує кілька способів:

Відлякування;
Установка приманок і пасток;
Народні методи.
yak-borotusya-z-krotamu-narodnumu-zasobamu-3
Ось кілька порад, які допомагають в боротьбі з кротами:

1. Позбавлення їжі. Тварина дуже залежить від їжі, за день може з’їсти таку кількість їжі, порівнянну з його вагою. Тому якщо знищити шкідливих комах: личинок, жуків, черв’яків, використовуючи інсектицидні препарати, то кріт, залишившись без кормової бази, покине вашу ділянку.

2. Вплив на нюх. У крота цей орган почуттів сильно розвинений, тому якщо в нірку закинути протухлу рибу, наприклад, оселедець, то звір не витримає такий сморід і покине її. І, взагалі, на тонкий нюх крота можна впливати різними запашними рослинами або специфічними запахами хімічних речовин.

3. Допомога домашніх вихованців. Це стосується таких порід собак, як фокстер’єр та такса, які є природними мисливцями.
4. Створення перепони. По всьому кордоні городу закопується металева сітка на глибину трохи більше метра. Це обмежить доступ звірка на ділянку.

yak-borotusya-z-krotamu-narodnumu-zasobamu-6

5. Затоплення нори. Залити велику кількість води в нору. Це змусить тварину перебратися в інше місце. Але в цьому випадку висока ймовірність його повернення після того, як вода піде.
6. Відлякування інфразвуком. Підійде як саморобний пристрій, так і сучасний купований варіант, який відтворює інфразвукові сигнали, неприємні для звіра.

7. Не зовсім гуманний спосіб — використання пастки-труби. Береться відрізок труби, відповідного діаметру нори. У ній виконуються дверки, вони можуть відкриватися лише в одну сторону. Капкан поміщається в нору — якщо кріт потрапить в цю споруду, то вибратися з нього не зможе.

yak-borotusya-z-krotamu-narodnumu-zasobamu-7

8. Альтернативою народним методом є використання отрути. Препарати, що містять отруту, продаються в спеціалізованих магазинах. Природно, що з’ївши такі ласощі, звір загине.

9. Установка капканів. Пристрій встановлюється на вході нори. Все що залишається робити — чекати, коли кріт потрапить в капкан. В цьому випадку доведеться продумати, як утилізувати загиблих тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *