Новини
2016 року зросте виробництво м’яса птиці та яєць – прогноз

Згідно прогнозу експертів асоціації «Союз птахівників України», 2016 року виробничі обсяги м’яса птиці в порівнянні з минулим роком збільшаться до 1,2 млн т (+4% до показника 2015 року), а яєць – до 18,5 млрд шт. (+10%).

Про це, посилаючись на дані АСПУ, повідомляє УНІАН.

За даними АСПУ, збільшення виробничих обсягів м’яса птиці перекриє спад виробництва на 0,9%, до 1,15 млн т, що відбулося 2015 року.

Крім того, експортні обсяги цієї продукції також збільшаться: зі 162,1 тис. т 2015 року до 180 тис. т поточного року.

«Цей показник залежатиме значною мірою від відкриття Україною нових ринків на Близькому Сході, а також від здатності здійснювати експорт в такі країни, як Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан, внаслідок заборони транзиту через територію Росії», – зазначили експерти АСПУ.

Щодо виробництва яєць, то очікується, що воно збільшиться з 16,78 млрд шт. минулого року до 18,5 млрд шт.

Експортні обсяги яєць, за прогнозом АСПУ, збільшаться на 7-8%, до 70-80 млн шт. у порівнянні з результатом 2015 року – 989 млн шт.

«Минулого року Україна не компенсувала втрати 15% виробничих потужностей у Донецькій і Луганській областях. Внаслідок цього і стабільного експорту на внутрішньому ринку спостерігався дефіцит яєць, що в кінцевому підсумку призвело до зростання оптово-відпускних цін. Однозначно протягом року відбудеться зростання цін на продукцію птахівництва, оскільки прийняті в грудні Верховною Радою України зміни до Податкового кодексу значно збільшили податкове навантаження на виробників», – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *